Vrabotuvanje.com - Референт за продажба - Скопје - Ариљеметал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • Ариљеметал

Ариљеметал доо Скопје, фирма за производство и трговија со метални производи, има потреба од

РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА 1 (еден) извршител

 

Одговорности и задачи: 

 • Планирање и организирање на продажни активности; 
 • Следење на продажбата и преземање на активности за унапредување на продажбата;
 • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите;
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти;
 • Изработка на потребна документација; 
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Флексибилност за работа на терен. 

 

Квалификации:

 • ССС/ ВСС
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета како предност.
 • Познавање на работа со компјутери.
 • Поседување возачка дозвола Б-категорија (активен возач) 

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават кратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат и скорешна фотографија, преку полето Аплицирај најдоцна до 20.12.2018 год. на: e-mail: kariera@ariljemetal.com.mk.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде