Vrabotuvanje.com - Негувател на стари лица (м/ж) - Скопје - Резиденција Дабески
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Негувател на стари лица (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

  • Резиденција Дабески
  • Адреса: 2 бр.27 Ракотинци, Сопиште, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.dabeski.mk

Резиденција "Дабески" е центар со холистички пристап за живеење и грижа на возрасни лица, чија основна дејност е сместување на возрасни лица, нудејќи им сеопфатна нега и соодветни услови за живот.

Основна цел на Резиденција Дабески е постојана грижа, активно стареење и достоинствено и квалитетно живеење на возрасните лица. Од технички аспект, резиденцијата нуди луксузен екстериер и ентериер, максимално пристапен и приспособен за непречено функционирање и на корисници кои имаат физички потешкотии.
 
Објектот е лоциран на само 8 км од центарот на Скопје, во Општина Сопиште. Уживањето во зеленилото, чистиот воздух и спокојството кое го нуди природата се дополнителни причини заради кои Резиденција Дабески е вистинскиот избор за Вашата старост.

Негувател на стари лица (м/ж)

Работни услови:

  • За работната позиција не е неопходно работно искуство
  • Не ги земаме во предвид полот и Вашата возраст. 
  • За нас е важна Вашата лична мотивација и емпатија за работа со стари лица. 
  • Работата се извршува во смени

Почетна плата од 15.000 мкд​Сите кои се заинтересирани може да ја испратат својата биографија преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде