Vrabotuvanje.com - Машински инженер - Прилеп - МИКРОСАМ Прилеп АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер

Прилеп

Рок за пријавување:

 • МИКРОСАМ Прилеп АД

Микросам АД светски бренд за производство на современи, компјутерски управувани машини за производство на композитни материјали, има потреба од нов стручен кадар
 
 
МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР – 3 работни места
 
 
Основни одговорности и задачи:
 • Развој и конструирање на специјални CNC машини за купувачи од целиот свет
 • Пресметки на погонски и преносни елементи, FEA анализа, статички и динамички анализи и пресметки
 • Планирање и следење на производствените процеси
 • Изработка на техничка документација, технички цртежи и 3Д модели
 • Контактирање и посета на добавувачи и купувачи надвор од Македонија
 
 
Квалификации и компетенции:
 • Завршен Машински факултет или при крај со студии
 • Задолжително познавање на англиски јазик (германски и руски јазик се предност)
 
Што нудиме?
 • Одлични услови за работа во креативна средина
 • Амбициозен и професионален тим со големо искуство во врвни технички решенија
 • Континуирана обука и можност за напредување од личен и од технички аспект
 • Учество на меѓународни проекти со купувачи од целиот свет
 • Организиран превоз и храна
 
Испратете кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Аплицирај
 
ЗАДОЛЖИТЕЛНО НАЗНАЧУВАЊЕ НА РАБОТНОТО МЕСТО за кое аплицирате.
 
Рокот за пријавување е до 30.12.2018г..
 
Микросам АД е светски лидер во производство на специјализирани машини за композитната индустрија. Со над 27-годишно искуство во развој, Микросам е познат по врвно познавање на производство на композитни материјали (carbon-, glass-fiber, etc.). Фирмата има дизајнирано и инсталирано над 200 производни линии кај водечките купци во над 40 земји во светот, како што се Германија, САД, Русија, Јапонија, Кина, Индија, Кореа. Успешните купци во авио, автомобилска, енергетска, бродска, одбранбена индустрија, како и врвни истражни центри континуирано ја потврдуваат лидерската позиција на Микросам да носи иноватини решенија за напредно производство на композити. 
 
Прегледајте не на: www.mikrosam.com 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде