Vrabotuvanje.com - Возач на товарно возило-камион - Скопје - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на товарно возило-камион

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ


Детоил Доо СКОПЈЕ, објавува оглас за вработување за следна позиција:

Возач на товарно возило-камион


Одговорности и задачи:

 • Управува со товарно возило
 • Врши превоз на стоки до местата наведени во патниот налог и се грижи за навремен утовар и истовар
 • Се грижи за чистотата и исправноста на возилото, како и за навремено спроведување на технички преглед и регистрација
 • Врши и други работи што ќе му бидат доверени од страна на одговорниот за магацин и експедиција и комерцијалниот директор

 

Потребни квалификации:

 • Работно искуство во областа ќе се смета за предност
 • Познавање на Англиски јазик ќе се смета за предност
 • Возачка дозвола од Е категорија
 • Лиценца за возач
 • Електронска возачка картица

 

Лични вештини и способности:

 • Професионалност и одговорност
 • Лојалност
 • Способност за работа под притисок
 • Флексибилност
 • Енергичност
 • Снаодливост
 • Упорност

 

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Аплицирај

Лице за контакт Горан Милошевски телефонски број 071/284-914

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде