Vrabotuvanje.com - Комерцијалист на реон Кочани- Штип - Кочани- Штип - Еуро Табак ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист на реон Кочани- Штип

Кочани- Штип

Рок за пријавување:

 • Еуро Табак ДОО

 
 
 
Локација: Кочани-Штип, Македонија
Договор:  определено време
Оддел: Продажба
Рок за пријавување: 21.12.2018
Позиција: 1
 
Eуротабак е компанија која се стреми да биде претпочитан избор за дистрибутер на принципалите и на клиентите во земјата со модерен и ефикасен дистрибутивен систем, најголема покриеност на продажни места, најбрз пробив на пазарот, извонредна грижа за клиентите и големо портфолио на производи со врвен квалитет за крајните потрошувачи.
 
Еуротабак има потреба од Комерцијалист на реон Кочани- Штип
 
 
Цел на работното место:
 • Одговара за остварување на конкретни продажни резултати, за обезбедување на присутност и достапност на асортиманот, на брендовите и артиклите на компанијата на продажно место со цел да придонесе за зголемување на продажбата и реализација на поставените таргети.
 
Услови за работа:
 • Редовна месечна плата
 • Полно работно време- 40 часа
 • Работа на определено време
 • Пријатна работна атмосфера
 • Обезбедени услови за работа со сите потребни материјално-технички средства
 
Потребни квалификации:
 • Средно или високо образование
 • Возачка дозвола, Б категорија
 • Најмалку 1 година искуство во продажба
 • Комуникациски  вештини
 • Познавање на англиски јазик
 • Искуство во работење со канцелариска опрема
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија
 • Способност за управување со патничко возило
 
Работни задачи:
 • Планирање и организирање на продажни активности
 • Следење на продажбата и превземање на активности за зголемување на продажбата
 • Развивање и одржување на односите со клиентите
 • Прием на нарачки и наплата
 • Изработка на потребна документација
 
Како да аплицирате:
Доколку ги поседувате потребните вештини и искуство за да се приклучите на нашиот тим, аплицирајте за оваа позиција на нашата веб страна http://eurotabak.com.mk/kariera/, и ќе бидете исконтактирани од тимот на Човечки Ресурси на Еуро Табак.
 
Краен рок за аплицирање: до 21.12.2018
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде