Vrabotuvanje.com - Машински инженер - Скопје - СОКО Горица дооел Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер

Скопје

Рок за пријавување:

  • СОКО Горица дооел Скопје

 

Претпријатие со 25 годишна традиција во производство на сокови, со пласман на 25 пазари во светот, кое брои над 50 вработени
СОКО Горица дооел Скопје има потреба од кандидат за следната позиција:
 
МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР – 1 лице
 
 
Тој/Таа треба да ги има следните квалификации:
  • ВСС (машински факултет)
  • Одлично цртање во AutoCad (SolidWorks ке се смета за предност)
  • Одлично познавање на англиски јазик
  • Познавање на втор светски јазик ќе се смета за предност
  • Одлично познавање на Microsoft Office пакетот
  • Возачка дозвола Б категорија – активно возачко искуство
  • Кандидатите од насоката Мехатроника, ќе имаат предност
 
Тој/Таа се очекува да имаат одлични организациски и аналитички способности за работа во тим, следење и спроведување на програмите на превентивно и редовно одржување на опремата за производство, следење на залихата на резервни делови, како и преговарање и набавка на истите.
 
Претпријатието е лоцирано во нас. Драчево, Скопје.
  
Се молат сите заинтересирани кандидати да го испратат своето CV  на: hr@soko.com.mk со назнака: “ ЗА МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР ” .             
Ќе бидат контактирани само кандидатите, кои ќе влезат во потесен избор.
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде