Vrabotuvanje.com - Оператор на фин филтер и пастер - Скопје - Executive Search Consulting
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на фин филтер и пастер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Executive Search Consulting

Executive Search Consulting (ESC) e дел од Workforce Human Resource - регионална компанија за човечки ресурси која работи во земјите на Адриатик регијата и има повеќе од 20 години искуство во HR индустријата, при што секојдневно поддржува над 500 клиенти и над 5.000 соработници.
 
Нашите решенија се дизајнирани според вашите потреби, без разлика дали барате работа или сте работодавач, било да ви требаат 1 или 1.000 вработени. Обезбедуваме поддршка при регрутација, вработување, трудово право и консалтинг за човечки ресурси, пресметка на плати, аутсорсинг на процесот на регрутација и onsite менаџмент.
 
За нашиот клиент Фруктал Мак А.Д. Скопје – дел од Nectar Group, бараме мотивирани кандидати за следниве позиции:
 
ОПЕРАТОР НА ФИН ФИЛТЕР И ПАСТЕР 
(1 извршител)
 
 
Основни задачи:
 • Ракува со уреди за фина филтрацијa, го подготвува уредот за работа, миење во согласност со зададено упатство
 • Го контролира квалитетот на филтрираниот сок, го контролира режимот на филтрација
 • По потреба работи и други работи
 • Примена и одржување на документиран систем за квалитет и систем за безбедност на производи во доменот на одговорност (ISO-9001 и ISO-22000, HACCP)
 • Се приджува кон сите мерки за противпожарна заштита и заштита при работа
 
Профил на кандидатот:
 • III степен на стручна подготовка, КВ работник – манипулант во прехранбена индустрија, механичар, електромеханичар
 • Посветеност и одговорност кон работата, развој на добри меѓучовечки односи
 
Услови за работа:
 • Прва, втора и трета смена, 40 работни часа неделно, работа во производствен погон
 • Ангажман на 6 месеци, со можност за договор на неопределено работно време
 • Основна месечна нето плата: 21.000,00 мкд

Доколку ги исполнувате условите и сте мотивирани за некоја од огласените работни позиции, испратете ваше CV преку полето Аплицирај најдоцна до 21 декември 2018. Ве молиме назначете го насловот на позицијата за која се пријавувате. За повеќе информации слободно можете да се јавите на 02-2700-425.

Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг Ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде