Vrabotuvanje.com - Возач / Доставувач - Тетово - ЕНЕА Д.О.О
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач / Доставувач

Тетово

Рок за пријавување:

 • ЕНЕА Д.О.О

 

ЕНЕА Д.О.О - една од најбрзорастечките компании за продажба и дистрибуција во FMCG индустријата постојано работи на градење на квалитетен и успешен тим на професионалци. Работејќи со висококвалитетни и конкурентни производи за широка потрошувачка,  ЕНЕА Д.О.О создава успешна приказна и континуирано им овозможува избор и квалитет на купувачите.
 
Поради проширување на својот тим, ЕНЕА Д.О.О има потреба од вработување на искусен,
амбициозен и посветен на работата кандидат/ка за следнава позиција:
 
ВОЗАЧ / ДОСТАВУВАЧ
 
 
Обврски и одговорности:
 • Управување со возило и достава на стока
 • Навремена дистрибуција на производите
 • Врши утовар и истовар на роба 
 • Подготвува патни налози 
 • Развивање и одржување на односите со клиентите
 • Посета на малопродажните објекти
 • Позиционирање на производи на полици во продажните места  
 • Контрола и грижа за позиции, цени и рокови
 • Изготвување на извештај на достава
 
Потребни квалификации:
 • Завршено најмалку средно образование
 • Задолжително претходно работно искуство во иста или слична позиција
 • Вештини во продажба
 • Возачка дозвола Б - категорија
 
Личен профил:
 • Комуникациски  вештини
 • Општо познавање на модерната комуникациска технологија
 • Солидно познавање на автомобилската технологија
 
Сите заинтересирани кандидати кои сметаат дека имаат вештини и знаење за оваа позиција, треба да испратат свое мотивациско писмо и професионална биографија (CV) преку полето Аплицирај
 
Краен рок за пријавување: 20.01.2018

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде