Vrabotuvanje.com - Помошник во кујна - Скопје - ИМП Солета
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник во кујна

Скопје

Рок за пријавување:

  • ИМП Солета

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

СОЛЕТА има потреба од лицe на следното работно место:

 ПОМОШНИК ВО КУЈНА


Kвалификации:

  • Минимум ССС

Личен профил:

  • Одговорност и прецизност
  • Способност за тимска работа
  • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
  • Лојалност и иницијативност

Одговорности и задачи:

  • Подготовка на сендвичи, готвени јадења, печено месо согласно зададени нормативи (рецептури)
  • Продажба на приготвената храна​

Услови за работа:

  • 40 часа неделно 
  • Плата 14000 денари + регрес за годишен одмор

​Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација.

Разгледување , селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде