Vrabotuvanje.com - Оператор на дигитални машини - Скопје - Арт Принт Студио
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на дигитални машини

Скопје

Рок за пријавување:

 • Арт Принт Студио

 

Арт Принт Студио, има потреба да вработи:

ОПЕРАТОР НА ДИГИТАЛНИ МАШИНИ

 

Опис на работата и работните задачи:

 • Арт Принт Студио има потреба од доработници во печатница за работа во смени СО предходно работно искуство или лице кое има ОСОБЕН ИНТЕРЕС ДА НАУЧИ.

Главни работни задачи:

 • ПЕЧАТЕЊЕ НА ПЛОТЕР, ДИГИТАЛНО ПЕЧАТЕЊЕ НА ПРИНТЕРИ, ПЛАСТИФИЦИРАЊЕ, ПРИПРЕМАЊЕ ФАЈЛОВИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ ВО COREL, PHOTOSHOP И ILUSTRATOR
 • ОДРЖУВАЊЕ НА ПРИНТЕРИТЕ / ПЛОТЕРИТЕ

Дополнителни работни задачи:

 • ЛЕПЕЊЕ НА ВОЗИЛА, КАШИРАЊЕ НА ФОРЕКС, СЕЧЕЊЕ НА ГРАФИЧКИ НОЖ
 • Лепење, штосување, хефтање, перфорирање, тврд повез и сите останати доработки во печатница.
 • Во случај да не знаете дел од наведените работи има простор за дообука.
 • Превземање на одговорност за временски и рокови.
 • Постојано зголемување на платата, после влегување во системот на Арт Принт следува договор и солидна плата.
 • Средина со висока професионалност. Можност за заработка во дополнителни часови.
 • Поддршка од целиот тим на Арт Принт Студио.
 • Стекнување на ценет занает.
 • Поседување на возачка дозвола од Б Категорија е обавезително.


За таа цел потребно е лицето да поседува:

 • Особен интерес за работа
 • Лична и професионална ефективност
 • Прецизност и ажурност во работата
 • Подготвеност за работа во тим
 • Подготвеност да ја прифати фирмата како своја


Вашето CV пратете го преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „ОПЕРАТОР ЗА ДИГИТАЛНИ МАШИНИ ЗА ПЕЧАТЕЊЕ”.

Контакт телефон 02/3063194

Општи правила за аплицирање:
Именување на документ за аплицирање - CV (име и презиме на апликантот).
Назнака на позиција за која се аплицира.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде