Vrabotuvanje.com - Продавач/ка - Скопје - ИМП Солета
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИМП Солета

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

СОЛЕТА има потреба од лицe на следното работно место:
 
ПРОДАВАЧ/КА


Kвалификации:

 • Минимум ССС

Личен профил:

 • Одговорност и прецизност
 • Способност за тимска работа
 • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
 • Лојалност и иницијативност

Одговорности и задачи:

 • Услужување и продажба на целокупниот асортиман 
 • Работа на каса

Нудиме: 

 • Нето плата: 14.000 денари
 • Доплата за работа на празник
 • Регрес за годишен одмор (К-15)
 • Неделно работно време: 40 ч.


​Вашите пријави испратете ги преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде