Vrabotuvanje.com - Машински инженер за одржување - Скопје - Facility Management Services dooel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машински инженер за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

  • Facility Management Services dooel

Фасилити Менаџмент Сервицес дооел - Скопје, лиценцирана компанија за управување на комерцијални објекти , која на своите клиенти им нуди интегриран систем на услуги од областа на управување на недвижнини и нивно одржување од секаков вид

МАШИНСКИ ИНЖЕНЕР ЗА ОДРЖУВАЊЕ

 

Одговорности и задачи:

  • Раководење со тим за одржување на техничка опрема на објекти
  • Планирање и координација на активности
  • Изготвување на извештаи од областа во зададени рокови
  • Грижа за одржување на опремата во исправна состојба
  • Обезбедување на непречено функционирање на објекти
  • Проектен Менаџер на објекти во изградба и објекти за техничко одржување и водење на градежни книги


Потребни квалификации:

  • Образование-Машински факултет, насока термичко инженерство
  • Работно искуство-Минимум 3 години работно искуство на иста или слична позиција
  • Задолжително познавање на англиски јазик
  • Работа на компјутер( MS Office,CAD CAM, AutoCad)
  • Искуство со работа на проекти/проектен менаџер


Личен профил:

  • Способност за самостојна и тимска работа, и работа под притисок
  • Високо развиени комуникациски и организациони вештини
  • Одлични аналитички способности
  • Професионален и позитивен однос
Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака а апликацијата “Машински Инженер за Одржување”.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде