Vrabotuvanje.com - Градежен инжинер - Скопје - Facility Management Services dooel
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Градежен инжинер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Facility Management Services dooel

Фасилити Менаџмент Сервицес дооел - Скопје, лиценцирана компанија за управување на комерцијални објекти , која на своите клиенти им нуди интегриран систем на услуги од областа на управување на недвижнини и нивно одржување од секаков вид

Градежен инжинер

 

Квалификации:

 • Завршено високо образование – Градежен Факултет
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Возачка дозвола ”B” категорија
 • Високи комуникациски способности и флексибилност,

 

Опис на работното место:

 • Посети на клиенти и константно истражување на пазарот,
 • Составување на техничко-економски понуди,
 • Составување на геотехнички инженерски извештаи, кои ќе подлежат под контрола
 • Со работно искуство од најмалку 5 (пет) години,
 • Организација и надзор на екипи за истражни геотехнички дупчења,
 • Организација и надзор на лабораторија за материјали,
 • Контрола на буџет предвиден за развивање и изведба на геотехничките проекти,
 • Искуство во водење на градежни објекти (раководител на објект)
 • Изготвување на техничка документација
 • Искуство во водење на објект
 • Поседување на А и Б овластување за проектирање,
 • Одлично познавање на англиски јазик,
 • Работа со компјутери и задолжително познавање на MS Office и Auto CAD, а за геотехничко проектирање задолжително познавање на некоја од следните софтверски алатки: Plaxis, Geo 5, Slide, GeoStudio, Tower и сл.,
Доколку сметате дека ги исполнувате наведените услови и сте заинтересирани за нови предизвици и постојан развој на Вашата кариера, испратете Ваша кратка биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака на работното место за кое аплицирате.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде