Vrabotuvanje.com - Послужувач на храна за училишни кујни - Скопје - Специјал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Послужувач на храна за училишни кујни

Скопје

Рок за пријавување:

  • Специјал

Брендот СПЕЦИЈАЛ постои од 1989 година, во своето професионално протфолио ги опфаќа трите главни производствени сегменти: пекарство, слаткарство и готвени јадења, објавуваме оглас за следната работна позиција:
 
Послужувач на храна за училишни кујни
 
 
Опис на работното место:
  • Се грижи за работењето на кујната согласно законските прописи и стандардите на Друштвото; 
  • Се грижи за праќање на нарачки за нова роба
  • Послужување на готова храна; 
  • Се грижи за редот и хигиената во училишната кујна
  • Се грижи за оптимални залихи на суровини и производи;
 
Потребни квалификации:
  • Завршено минимум средно образование
  • Предходно работно искуство на иста или слична позиција
 
Личен профил:
  • Комуникативност, љубезност и педантност
  • Способност за тимска работа
 
Доколку ваквиот работен ангажман е предизвик за Вас, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.
 
Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.  Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде