Vrabotuvanje.com - Агент за продажба - Скопје - Скопје - Nelt ST
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Агент за продажба - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • Nelt ST

Затоа што сте: 
Ентузијасти,
Професионални,
Посветени,
Ја сакате продажбата!

Бидете дел од Нелт СТ!

Вработуваме:

АГЕНТ ЗА ПРОДАЖБА - СКОПЈЕ


Кои сме ние?

Нелт СТ e дел од Нелт Група, организациски систем со над 3800 вработени, во 11 компании на територија на Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и во регионот на потсахарска Африка - во Ангола, Замбија и Мозамбик.
Компанијата е основана  во 1998 година со  основна дејност - дистрибуција и трговија на големо со прехрамбени и непрехрамбени производи  за широка потрошувачка. Наши партнери и клиенти се: Procter&Gamble, Mondelez, BIC, Jacobs, Jaffa Crvenka, Neoplanta, Mama's, Dr.Oetker, Ipek Kagit, Sebapharma, Natura Siberica, Filippo Berio, Sportex, Evropa, Skovin.

Опис на работната позиција:

 • Остварување на продажните цели и унапредување на продажбата
 • Изложување на своето портфолио во соодветната категорија 
 • Продажба на производи во согласност со постоечките работни упатства и правила, како и барањата од принципалите
 • Управување со планот за работа:
 •  Придржување кон планот за работа договорен со претпоставениот
 •  Почитување на дефинираните рути
 • Унапредување на вештините, примена на вештини, посветеност за подобрување на продажбата во одредена област
 • Водење грижа за доверените средства

Услови и компетенции:

 • Основни услови: ССС или ВСС  
 • Корпоративни компетенци: Професионалност, тимска работа, посветеност, иницијатива, победнички дух, продажни способности
 • Општи компетенции: Возачка дозвола Б категорија, одлично познавање на Microsoft Office, познавање на англиски јазик

Што нудиме?

 • Одлична работна атмосфера
 • Можност за развој преку адекватни развојни планови и тренинг програми 
 • Унапредувања и движењето од еден во друг бизнис сектор, како и движење на останатите пазари на балканот и на афричкиот континент.
 
Доколку сакате да постанете  дел од нашиот успешен и динамичен тим и сметате дека ги исполнувате условите на овој конкурс, аплицирајте најдоцна до 25.01.2019. год.
 
За аплицирање на огласот пополнете ја електронската пријава на следниот линк:
 
Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, а само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат комуинициорани.
 
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде