Vrabotuvanje.com - Возач на товарно возило-камион - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач на товарно возило-камион

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ


Детоил Доо Куманово, објавува оглас за вработување за следна позиција:

Возач на товарно возило-камион

 

Описот на работното место вклучува

 • Врши  превоз на материјали
 • Учествува во истовар/утовар на материјали 
 • Врши дотур на гориво 
 • Ажурира записи за утоварена, истоварена , продадена и преземена стока (уредно пополнети и потпишани налози за превоз, товарен лист и ЦМР- доколку патува во странство)
 • Уредно ги води и чува сите потребни евиденции, одобренија и лиценци 
 • Врши визуелен преглед на  товарно возило, пријавува дефекти 
 • Се грижи за својата стручна подготвеност, личниот изглед  и уредноста на возилото 
 • Врши редовни и вонредни технички прегледи
 • Одговорен е за техничката исправност на доверните средства и опрема за работа
 • Интервенира во случај на појава на пожар со посебни известувања и гасење

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Аплицирај

Лице за контакт Горан Милошевски телефонски број 071/284-914

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде