Vrabotuvanje.com - Асистент на магацин во MANGO (М/ Ж) - Скопје - Fashion Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент на магацин во MANGO (М/ Ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Fashion Group

Асистент на магацин во MANGO

(MANGO Stockroom assistant) (М/Ж)

Работни обврски: 
 • Прием и попис на производите на брендот (роба добиена во кутии)
 • Да ги отвори кутиите добиени на организиран и систематски начин, според потребите на продавницата
 • Да се организира и да се распредели робата што се добива според упатствата на магацинот
 • Да се врши дневно надополнување на континуирана основа, според потребите на продавницата
 • Брзо и ефикасно справување со индивидуалните барања на продавниците
 • Да се реорганизира просторот на магацинот на оптимален начин според периодот на сезоната и потребите за чување - почеток на сезоната, период на продажба итн.
 • Одговорност за одржување чист и уреден магацин
 • Да се изврши повторното етикетирање на облеката по потреба (период на продажба, промоции, итн.).
 • Извршување на трансфери брзо и прецизно во согласност со упатствата од менаџерите
 • Да учествува активно и систематски на крајот на сезоната, според упатствата на компанијата
 • Одговорност за контролирање и следење на магацински материјали - аларми, леплива трака итн.
 • Да соработува по потреба  за други задачи за одржување, чување и сл.
 
Потребни квалификации: 
 
Задолжителни
 • Задолжително средно образование
 • Организација и примена
 • Тимска работа 
 • Комерцијална ориентација и способност за приоритизација
 • Идниректна ориентација кон клиенти
 • Способност за прилагодување – енергија и брзина
 
Пожелни
 • Толеранција кон стрес  
 • Кариера и саморазвој 
 • Иницијатива 

 

 


Вашето CV испратете го електронски преку полето Брза Апликација.

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде