Vrabotuvanje.com - Back Office - Комерцијалист - Скопје - Ариљеметал
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Back Office - Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

  • Ариљеметал

Ариљеметал доо Скопје, фирма за производство и трговија со метални производи, бара 

Back Office - Комерцијалист

Квалификации: 

  • ВСС (Дипломиран Машински Инжинер) - задолжително;
  • Активно познавање на англиски јазик;
  • Напредно користење на MS Office пакетот.

 

Одговорности и задачи: 

  • Продажба и набавка на машински делови и подршка на продажните тимови на терен. 
  • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите;
  • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти;
  • Изработка на потребна документација; 
  • Одговорна, мотивирана и стабилна личност;
  • Способност за индивидуална и тимска работа;

 

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават кратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат и скорешна фотографија преку полето Брза Апликација најдоцна до 28.02.2019 год.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде