Vrabotuvanje.com - Магационер и Шофер - Скопје - ПАКОМ КОМПАНИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Магационер и Шофер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПАКОМ КОМПАНИ ДООЕЛ
 
 

Магационер и Шофер по потреба

 

Работни обврски:

 • Прием на роба во магацин (контрола на квалитет и количини на примена роба, водење евиденција пир прием)
 • Правилно одржување на постоечка роба во магацин
 • Вршење на попис на роба -издавање на роба по пат на водење и издавање службена  документација 
 • Утовар и истовар на роба при прием, и издавање заедно со другите колеги од логистика
 • Одржување на магацински простор и канцеларии во склоп на просторот -пакување на роба
 • Подготовка на роба и возила за достава 
 • Следење на потреби за сервисирање на товарен возен парк и возила и нивно одржавање
 • Превземање на превозна документација
 • По потреба и во случај на замена, возење и достава на роба во Скопје, Македонија, можност за возење и до соседни земји


Вештини и особини кои кандидатот треба да ги поседува:

 • Средно до напредно познавање на работа на Логистика, и магацинско работење
 • Добри вештини и координација и ориентација при патување и во простор
 • Високо ниво на одговорност и концентрација
 • Познавање и работа на компјутер
 • Основно познавање на говорен и писмен спрско/хрватски и англиски јазик
 • Искуство во возење и достава
 • Лиценца за управување со виљушкар ќе се смета за предност 
 • Возачка дозвола C ќе се смета за предност, но не е задолжителна за почеток
 • Познавање на меѓуградски патишта низ Македонија

 

Вашиот успех зависи исклучиво од Вашата способност, капацитет, интерес за напредок и истрајност. 
 
Доколку имате желба да се приклучите на нашиот тим на една од брзо растечките позиции за успешно работење и се пронајдовте себеси во таа улога, доставете ни ја Вашата биографија на македонски и англиски, на следниов линк: http://careers.msan.hr/o/bde67cky7g/c/new

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде