Vrabotuvanje.com - Помошник-Нотар - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Помошник-Нотар

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

Нотарската канцеларија на Нотар Фатмир Ајрули има потреба од 

Помошник-Нотар

 

Кандидатот за Помошник-Нотар треба да ги исполнува следните услови:

  • Да е дипломиран правник со завршено четиригодишно високо образование на правни студии или дипломиран правник кој според Болоњската декларација има 300 кредити на правни студии според Европскиот кредит трансфер систем (ЕКТС) или нострифицирана диплома за завршени правни студии во странство во траење од четири години или според Болоњската декларација има 300 кредити на правни студии според Европскиот кредит трансфер систем (ЕКТС);
  • Да има положено нотарски испит;
  • Да има најмалку три години работен стаж на правни работи по положен правосуден испит или две години работен стаж во нотарска канцеларија по положен правосуден испит.

Предност ќе имаат кандидатите кои имаат подолго работно искуство во Нотаријатот и биле именувани за Помошник-Нотар.

Сите кандидати кои ги исполнуваат горенаведените услови да испратат SV најдоцна до 25.02.2019  година, преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде