Vrabotuvanje.com - Царински Декларант - Скопје - ПРО ЈУНИТ ЛОГИСТИК Дооел
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Царински Декларант

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПРО ЈУНИТ ЛОГИСТИК Дооел
 • Адреса: Ул.Перо Наков бр.1, 1000 Скопје

ПРО ЈУНИТ ЛОГИСТИК ДООЕЛ - Скопје, распишува: Оглас

За вработување на 1 (еден) работник на неопределено време, на работно место Царински Декларант во  Секторот за царинско посредување на ПРО ЈУНИТ ЛОГИСТК ДООЕЛ - Скопје.​

Кандидатите треба да ги исполнуваат следниве услови:
 • Завршено високо образование – Предност Факултет за Царина и Шпедиција
 • Активно познавање на англиски јазик или германски јазик,
 • Напредно користење на MS Office пакетот
 • Флексибилност и подготвеност на соработка
 
Основни одговорности и задачи:
 • Комплетна подготовка на царинска декларација – самостојно,
 • Спроведување на царинската постапка во ссодветната царинска испостава,
 • Користење на дополнителни системи како: EXIM , NCTS, SOCDAD, АЕК
 • Останати активности врзани со царинска постапка, по барање на претпоставен .
 
Ние нудиме:
 • Дневното работно време за горенаведеното работно место е од 08:30 часот до 16:30 часот
 • Неделното работно време изнесува 40 часа, од понеделник до петок
 • Можност за вклопување во прекувремена работа,
 • Прекувремената работа, работата за време на неработни денови или на денови на празници е платена согласно Законот за работните односи

Заинтересираните кандидати треба да достават:
 
Писмо за мотивација
Кратка биографија
  
Потребните документи да се достават на адреса:
„ПРО ЈУНИТ ЛОГИСТИК ДООЕЛ – Скопје“,
или преку полето Брза Апликација
Лице за контакт : Виолета Симиќ: 070/280-420  
 
Рокот за пријавување почнува од денот на објавувањето на огласот и трае 14 денови
 
По истекот на рокот за поднесување на потребните документи, кандидатите кои ги исполнуваат бараните услови ќе бидат повикани на интервју.
 
Изборот на пријавените кандидати ќе се изврши по спроведувањето на интервјуто во рок од 7 денови
 
Кандидатите кои нема да достават целосна документација, апликациите што ќе бидат доставени преку e-mail, како и апликациите што ќе бидат примени по истекот на крајниот рок, нема да бидат земени во предвид.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде