Vrabotuvanje.com - Готвач/ка - Скопје - АМИГОС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • АМИГОС ДООЕЛ
 
Мексико во срцето на Скопје
 
Кај нас во Амигос се трудиме нашите гости да имаат незаборавно искуство уживајќи во секој автентичен пијалок и секој специјалитет подготвен со љубов и внимание. Нашиот тим секогаш ги користи најдобрите состојки во подготовка на специјалитетите создавајќи едно поинакво кулинарско искуство кое ќе ги задоволи и најпребирливите вкусови. Нема храна или пијалок кои ќе излезат од нашата кујна или шанк, а ние самите не би ги уживале. 
 
Во моментов, имаме потреба од:
 
ГОТВАЧ/КА
 
 
Потребни квалификации:
 
  • Завршено средно образование – предност завршено образование од областа на угостителство
  • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност
  • Високо ниво на креативност
Личен профил:
 
  • Комуникативна, одговорна и лојална личност
  • Ведра личност, со позитивен став
  • Љубезност и педантност
  • Тимска работа и професионален однос кон клиенти
Ние нудиме:
  • Пријатна работна атмосфера

Вашите пријави испратете ги преку полето "Брза Апликација"

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде