Vrabotuvanje.com - Инженер за заштита на животна средина - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за заштита на животна средина

Скопје

Рок за пријавување:

  • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
 
 
 
 
ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и други ДОО (ГЕИНГ) е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 
 
Инженер за заштита на животна средина
 
 
Минимум потребни квалификации: 
  • ВСС – Машински Факултет (интердисциплинарни студии за заштита на животна средина),Природно Математички Факултет (биологија, хемија, физика), Технолошки Факултет и други факултети од областа на природните науки.
  • Со или без работно искуство;
  • Познавање на Англиски јазик,  познавање на дополнителен странски јазик ќе се смета за предност;
  • Напредно познавање на компјутерски алатки: MS Office (Word, Excel, Power Point, MS Project), Интернет алатки;
  • Поседување на Б возачка дозвола
 
Дополнителни квалификации/вештини/познавања:
  • Одлични интерперсонални, комуникациски и аналитички способности;
  • Организираност и систематичност во работата;
  • Познавање на позитивните правни прописи во РМ од областа на заштита на животната средина;
 
Опис на работни задачи:
  • Подготовка на проектна документација за заштита на животна средина, согласно националното законодавство и процедурите за меѓународни финансиски институции.
Вашата биографија и мотивациско писмо, со задолжително наведување на работната позиција за која се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите:
По електронска пошта или преку полето Брза Апликација најдоцна до 15.04.2019 година
 
Работното време започнува од 08:00 до 16:00 часот.
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде