Vrabotuvanje.com - Техничари за одржување - Струмица - Adient Automotive
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничари за одржување

Струмица

Рок за пријавување:

 • Adient Automotive


 

Adient is one of the world's largest global automotive seating suppliers, supporting all major automakers in differentiating vehicles through superior quality, technology and performance. With 75,000 employees, the company operates 230 manufacturing & assembly plants in 33 countries and a leading position in China. Adient is the global leader in the $60 billion market for automotive seating. 
 
Adient is an independent, publicly traded corporation separated from Johnson Controls International.
We are Adient.
A rich heritage.
A passion for precision.
Meet automotive seating, reimagined.
 
Дали сакате да бидете дел од ова возбудливо искуство?
 
Приклучете се на нашиот тим!
 
Бараме професионалци за работа во нашата фабрика во Струмица за позицијата:
 
Техничари за одржување
 
 
 
Квалификации:
 • Техничко високо или средно образование 
 • Со или без работно искуство
 • Познавање на англиски јазик ќе се смета за предност
 • Работа на компјутер
 • Возачка дозвола и искуство со возење
 
Одговорности:
 • Работи на превентивно одржување на производствената опрема и алатки до соодветно ниво кое што резултира со продуктивност и максимум ефикасност
 • Работи на одржување, поправка и модификации на машини и алати на производствените линии 
 • Работи на оптимизација на работното место
 
Компетенции: 
 • Може ефикасно да комуницира со сите нивоа во компанијата
 • Има одлични организациски способности
 • Има способност да поставува приоритети и да ги решава проблемите во зададени временски рамки и буџет
 • Останува позитивен и смирен при работа под притисок
 
Adient Automotive е посветен на еднаквост во вработувањето, диверзитет и инклузија во работната средина. За сите позиции бараме и машки и женски кандидати. Со нетрпение ја очекуваме вашата апликација. Ве молиме испратете ја преку полето Брза Апликација.
 
Со аплицирање на огласите за вработување од страна на Adient Automotive Strumica, вие станувате дел од нашата датабаза на кандидати. Доколку не сакате да бидете дел од нашата датабаза, ве молиме нагласете во самата апликација.
 
 
Огласот е отворен до 26ти март 2019
Сите апликации ќе бидат третирани со строга доверливост

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде