Vrabotuvanje.com - Software developer - Скопје - Електродистрибуција ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Електродистрибуција ДООЕЛ

Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Северна Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата. 

Во одделот Информатички и телекомуникациски технологии потребeн/а е инженер/ка за апликации кој/а ќе има клучна улога во реализирањето на нашите проекти врзани со развој и одржување на апликации. 
 SOFTWARE DEVELOPER (М/Ж) 

Работни задачи: 

 • Анализа на кориснички барања 
 • Дизајн, изработка, тестирање, имплементација и одржување на апликативни решенија 
 • Имплементација, интеграција и одржување на готови апликативни решенија 
 • Креирање техничка документација и документирање на изворен код 


Потребни компетенции:

 • Високо образование - Информатика 
 • Одлично познавање на JavaScript/JQuery/Angular(2+)/HTML/CSS и развој на responsive web апликации 
 • Искуство со Visual studio.NET (C#, ASP.NET, MVC) 
 • Искуство со SOAP, WSDL, XML и XSL/XSLT трансформации 
 • Познавање на релациони бази на податоци: SQL Server (T-SQL) и Oracle (SQL, PL/SQL) 
 • Познавање на софтверски архитектури, шаблони за дизајн и агилни методологии на работа 
 • Одлично познавање на Англиски јазик, пожелно е познавање на Германски јазик 
 • Работно искуство најмалку 3 години 
 • Доверливост, исполнителност, иницијативност, високи аналитички способности, , комуникативност, тимски играч
 
Доколку сте заинтересирани за кариера во Електродистрибуција, на jobs.elektrodistribucija@evn.mk испратете куса биографија и мотивационо писмо. 
 
Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.  
 
Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност. 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде