Vrabotuvanje.com - DTP Оператор - Скопје - Арс Ламина
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

  • Арс Ламина

АРС ЛАМИНА

ПУБЛИКАЦИИ​

објавува оглас за слободна работна позиција:


​DTP Оператор

Потребни квалификации:
  • Одлично познавање на Adobe InDesign и/или QuarkXPress
  • Познавање на Adobe Photoshop, Ilustrator, Corel и Word
  • Искуство во прелом на книги, списанија,...
  • Познавање и активно користење на англиски јазик
  • Комуникативност, креативност и способност за тимска работа

 

Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате бараните услови, Ве молиме да доставите кратка биографија со фотографија преку полето Брза Апликација, најдоцна до 25.03.2019 година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде