Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт, Фармацевтски техничар Асистент за продажба - Територија на Р. Македонија - Територија на Р. Македонија - ЗЕГИН ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт, Фармацевтски техничар Асистент за продажба - Територија на Р. Македонија

Територија на Р. Македонија

Рок за пријавување:

 • ЗЕГИН ДОО

ЗЕГИН ДОО е првата приватна  компанија во Република Македонија регистрирана за продажба  на лекови. Како една од најуспешните и најголемите компании кај нас, со најдобра инфраструктура и најголема  дистрибутивна мрежа, секогаш сме во потрага по талентирани професионалци кои сакаат да станат дел од нашето професионално семејство.
 
Поради проширување на својот тим, имаме потреба од:
 
Дипломиран фармацевт, Фармацевтски техничар Асистент за продажба Територина на Р. Македониија
 
 
 Потребни квалификации:
 • ВСС - Фармацевт
 • ССС – Фармацевтски техничар
 • Претходно работно искуство во аптека ќе се смета како предност
 • Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office
 
Посакувани карактеристики:
 • Способност за брзо учење,
 • Развиени комуникациски вештини,
 • Стручност и елоквентост,
 • Диманичност и креативност,
 • Организираност, самоиницијативност.
 
Асистент за продажба - ССС/ВСС 
 
За позицијата:
Управување и поддршка со оперативните процеси во аптеките на ЗЕГИН. Продажба на производите во делот за козметика и здрава храна.
 
Потребни квалификации:
 • Образование: ССС / ВСС
 • Познавање на Office,
 • Познавање на Англиски јазик
 
Главни обврски и одговорности на позицијата:
 • Ориентираност кон потреби на купувачи
 • Позитивен однос и убедливост во комуникацијата
 • Прием и изложување на роба согласно пропишани процедури
 • Примена на стандардите за работа
 • Грижа за имиџот на фирмата
 
Личен профил:
 • Комуникативност и преговарчки вештини
 • Трудољубивост и доверливост
 • Мотивација за работа во тим
Што нудиме:
 • Високи месечни примања + бонуси во согласност со постигнатите резултати.
 • Можност за професионален развој и надоградба,
 
Доколку  сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре, Ве молиме испратете пропратно писмо и биографија на македонски јазик со ознака Дипломиран фармацевт , Фармацевтски техничар или Асистент за продажба  преку полето Брза Апликација. Само кандидатите кои во целост ги исполнуваат критериумите ќе бидат контактирани.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде