Vrabotuvanje.com - Медицински Претставник - Скопје - АЛВОГЕН ПХАРМА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Медицински Претставник

Скопје

Рок за пријавување:

 • АЛВОГЕН ПХАРМА

 

МЕДИЦИНСКИ ПРЕТСТАВНИК
 

УСЛОВИ:

 • Универзитетско образование (Фармацевтски факултет, Медицински Факултет, Стоматолошки факултет)
 • Високо ниво на организираност, проактивност и одговорност кон зададените обврски 
 • Познавање на англиски јазик (говорен и пишан) 
 • Одлично познавање на  MS Office  
 • Возачка дозвола - Б категорија

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Спроведување на маркетинг планови и остварување на дадени цели за продажба 
 • Редовни работни состаноци со стручни лица 
 • Стручна презентација на лекови/ОТЦ производи
 • Спроведување на промотивни активности
 • Следење и анализа на активностите на пазарот
 • Организирање и учество во стручни едукативни настани 

НА ВРАБОТЕНИТЕ ИМ НУДИМЕ:

 • Работа во позитивна, динамична и стимулативна средина 
 • Континуирана обука и усовршување
 • Можност за брзо напредување во кариерата
 • Атрактивен финансиски пакет

 

Доколку сте заинтересирани, испратете Професионална Биографија (CV), електронски преку полето „Брза Апликација“.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде