Vrabotuvanje.com - Финансов сметководител - Скопје - ИМП Солета
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансов сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИМП Солета

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

СОЛЕТА има потреба од лицe на следното работно место:

 ФИНАНСОВ СМЕТКОВОДИТЕЛ


Kвалификации:

 • Економски факултет
 • Претходно работно искуство на иста позиција од најмалку 5  години
 • Високо познавање за бараното работно место
 • Одлично познавање на англиски јазик (писмена и усмена комуникација)
 • Познавање на компјутерско работење и MS office  пакетот

Личен профил:

 • Одговорна  и организирана личност 
 • Лојалност и професионален пристап кон работата
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност
 • Колегијалност и работа во тим

Одговорности и задачи:

 • Активно познавање и следење на новите законски прописи
 • Познавање на целокупното финансово работење
 
Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација.

Разгледување, селектирање и  интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот. 

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде