Vrabotuvanje.com - Дизаличар - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ

 

  Друштвото за градежништво и трговија Детоил Доо Куманово има потреба од следната работна позиција

Дизаличар

 

Одговорности и задачи:
 • Ракување со кран
 • Управување со големи, портални кранови во товарниот транспорт (дигање, пренесување, придржување до составување елементи, делови, опрема и други материјали)
 • Контрола и работа во парови со друг кран  итн.
 • Контрола (визуелно) за правилно прицврстување на товарот, оптоварување на кран и тежина на товар
 • Одговорност за точноста на кран, правилно ракување и пренос на товарот, паркирање на кран на крајот од работата
 • Повремен транспорт на разни видови материјали и опрема (товарење, растоварување, товарење на товар, контрола на транспортната опрема, мануелна манипулација со помали тежини, сортирање и интерконекција на материјали)
 • Одговорност за точноста на манипулацијата и безбедноста на товарот

Услови:
 • Пожелно искуство на иста или слична работа
 • Предност за тимска работа
 • Подготвеност за учење
 

 

Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација.

Лице за контакт Горан Милошевски, телефонски број 071/284-914

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде