Vrabotuvanje.com - Менаџер за механизација - Куманово - ДЕТОИЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Менаџер за механизација

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ

 

  Друштвото за градежништво и трговија Детоил Доо Куманово има потреба од следната работна позиција

Менаџер за механизација

 

Потребни квалификации:
 • Машински техничар или инженер/Сообраќаен инжинер или техничар 
 • работно искуство во областа на одржувањње на возила и  механизација останата механизација.
 • Познавање на англиски јазик во говорна и пишана форма
 • Познавање на компјутерски апликации- MS Office, Interne
 • Возачка дозвола - Б категорија
 • Одговорна, добро организирана личност, со виско ниво на дисциплина и детален пристап на работните задачи
 • Способност за аналитичко размислување и решавање на проблеми
 • Високо развиени вештини за раководење и тимска ориентација
 
Одговорности и задачи:
 • Работи на одржување и обновување на механизацијата и опремата
 • Го организира целокупното одржување 
 • Се грижи за навремено отстранување на сите дефекти
 • Превзема превентивни мерки за навремено спречување на поголеми дефекти
 • Изготвува план за инвестиционо и тековно одржување
 • Дава стручни мислења за отстранување на поголеми дефекти
 • Дава сугестии и предлози за воведување на нова механизација и опрема и иновации
 • Учествува во изработката на годишниот план и врз основа на него изготвува оптимални годишни порачки за резервни делови и матерјали
 • Го мотивира тимот и ја подобрува работната средина преку успешно водење и менторство

 

Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација.

Лице за контакт Горан Милошевски, телефонски број 071/284-914

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде