Vrabotuvanje.com - Оператор во производство на електронски печатени плочи - Скопје - Hi-Tech Corporation
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство на електронски печатени плочи

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hi-Tech Corporation

Hi-Tech Corp. е водечки европски производител на електронски печатени плочи, специјализирани за брзо производство на прототипи и мали и средни волуменски серии на цврсти, флексибилни и крути флексни повеќе слојни плочи.

Со посветен тим од околу 200 инженери и техничари и повеќе од 30 години искуство, Hi-Tech е посветен на обезбедување на производи со највисок квалитет за потрошувачите во автомобилската индустрија, комуникациската мрежа, потрошувачката и индустриска електроника, моќ, како и во медицинските сектори.
 
За да ги задоволат потребите на своите клиенти за брза услуга и навремена испорака, најсовремените објекти на Hitech се оперативни 24/7.
 
Со воспостувањето на новиот PCB монтажен центар, Hitech е во состојба да обезбеди комплетни EMS решенија за сите свои клиенти.
 

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО НА ЕЛЕКТРОНСКИ ПЕЧАТЕНИ ПЛОЧИ
РЕОН НА С. ОРЕШАНИ​

 
 

Работни задачи:

  • Процесирање на работни панели на машина
  • Тимска работа во смена и координација со колегите од другите смени и оддели

Потребни квалификации: 

  • Завршено средно образование (хемиско, електро, машинско)
  • Способност за следење на работни инструкции и процедури за работа
  • Познавање на англиски јазик
 

Сите заинтересирани кандидати својата професионална биографија може да ја достават преку полето Брза Апликација.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде