Vrabotuvanje.com - Електроинженер - Скопје - ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електроинженер

Скопје

Рок за пријавување:

  • ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл
 
 
 
 
ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и други ДОО (ГЕИНГ) е компанија лоцирана во Македонија, која испорачува комплетни решенија од областа на геотехниката, хидротехниката, енергетиката, рударството, патната инфраструктура и заштитата на животната средина. Поради зголемен обем на работа Друштвото за градежништво, промет и услуги ГЕИНГ Кребс унд Кифер Интернешнл и др. ДОО Скопје има потреба од вработување на:
 
 
Електроинженер
 
Опис на работно место: Проектант / Надзорен инженер за електротехника
 
 
Минимум потребни квалификации: 
  • ВСС – Дипломиран  Електроинженер
  • Работно искуство ќе се смета за предност
  • Поседување на Овластување за проектирање, ревизија и надзор ќе се смета за предност 
  • Познавање на компјутерски алатки MS Office, AutoCad, MS Project, интернет алатки
  • Познавање на англиски јазик
  • Поседување на Б возачка дозвола
 
Дополнителни вештини и карактеристики: 
  • Одлични интерперсонални, комуникациски и аналитички способности, организираност и систематичност во работата, познавање на позитивните правни прописи во Р.М
 
Работни задачи:
  • Подготовка  на проектна документација, ревизија и надзор во областа на електротехника.
 
Вашата биографија, мотивационо писмо, со задолжително наведување на работната позиција за кој се пријавувате, телефонски контакт и адреса на електронска пошта, можете да ги доставите преку полето Брза Апликација или по пошта на адреса: ул. Борис Трајковски  бр. 111 Скопје најдоцна до 29.03.2019 година
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на избор и кои ги исполнуваат бараните услови, ќе бидат повикани на разговор
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде