Vrabotuvanje.com - Вработување во Германија - Германија - Artigum
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Вработување во Германија

Германија

Рок за пријавување:

 • Artigum

Отворен е оглас за вработување во Германија за повеќе од 300 работни места за:


 Медицински техничар-општa насока

Медицински техничар-акушер

Др.Специјалисти​

Агенцијата за вработување и посредување во земјата и странство АРТИГУМ МЕНАЏМЕНТ овозможува на овој оглас да се пријават и медицински техничари кои што го завршуваат средното образование во учебната 2018-2019 (ОВАА ГОДИНА).
Вработувањата на овој кадар се низ цела Германија, исклучиво кај наши партнери, кои имаат ланци на клиники и старечки домови. Главен услов е јазично познавање на Б2 ниво.

Доколку  го немате познавањето на  јазикот или пак имате само некое ниво, ние ви го нудиме курсот целосно бесплатно во нашиот Едукативен центар АРТИГУМ МЕНАЏМЕНТ во Скопје и останатите поголеми градови.

Нашата агенција АРТИГУМ МЕНАЏМЕНТ Ви овозможува:

 • Бесплатен КУРС по Германски јазик од А1 до Б2 ниво 
 • Бесплатен КENNTNISPRÜFUNG 
 • Бесплатно ПОЛАГАЊЕ на Б2 
 • Бесплатни AДВОКАТСКИ услуги
 • Бесплатна постапка за ANERKENNUNG
 • Бесплатно ВРАБОТУВАЊЕ во Германија, во сите градови

ВРАБОТУВАЊАТА се исклучиво како МЕДИЦИНСКИ СЕСТРИ (не како негуватели-чистачи).

ВРАБОТУВАЊАТА се со целосно завршена постапка (ANERKENNUNG) и призната лиценца за работа (URKUNDE), добиена во Македонија уште пред Вашето заминување во Германија. Оваа постапка започнува со самото Ваше аплицирање, а завршува за 3 до 9 месеци.

АРТИГУМ МЕНАЏМЕНТ се грижи за обезбедување на:

 • Tермин во амбасада
 • Виза
 • Работен договор
 • Сместување во Германија и се останато што Ви е потребно.

Доколку се вработите преку лиценцирана Агенција за вработување во странство ВАШЕТО ВРАБОТУВАЊЕ И ЦЕЛАТА ПОСТАПКА СЕ ЦЕЛОСНО БЕСПЛАТНИ БЕЗ НИКАКВА ПРОВИЗИЈА ИЛИ ПАРИЧЕН НАДОМЕСТОК.

Доколку агенцијата го наплати вработувањето, тоа е противзаконски, како во Македонија така и во Германија.

Линк до албанската верзија: Punësim në Gjermani

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде