Vrabotuvanje.com - Punësim në Gjermani - Германија - Artigum
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Германија

Рок за пријавување:

 • Artigum

 Është hapur shpallje për punësim në Gjermani për më shumë se 300 vende pune për: 

TEKNIK MJEKËSOR- DREJTIM I PËRGJITHSHËM
TEKNIKË MJEKËSOR- OBSTETËR
DR.SPECIJALIST 

Shpallja vlen për infermieret të cilët kanë kaluar provimin shtetëror, përvoja e punë nuk është kusht.

ARTIGUM MANAGEMENT - agjencion për punësim dhe ndërmjetësim në vend dhe jashtë vendit ,mundëson në këtë shpallje të paraqiten teknikët mjekësorë të cilët mbarojnë shkollimin e mesëm në vitin akademik 2018-2019. (KËTË VIT).

Punësimi I këtij stafi është në të gjithë Gjermaninë, vetëm me partnerët tanë, të cilët kanë zingjirë klinikash dhe shtëpi pleqësh. Kushti kryesor është njohja e gjuhës gjermane të nivelit B2.

Nëse nuk e dini gjuhën ose keni mësuar deri në një nivel të caktuar, ne në qendrën tonë ARTIGUM MANAGEMENT në Shkup dhe në qytete tjera ju ofrojmë kurse plotësisht falas të gjuhës gjermane. 

Agjencioni jonë ARTIGUM MANAGEMENT ju ofron:
 • Kurse falas të gjuhës gjermane nga niveli A1 deri në nivelin B2
 • KENNTNISPRÜFUNG falas
 • Aplikim pa pages për të dhënë provimin e nivelit B2
 • Shërbime advokative falas
 • Procedurë falas për ANERKENNUNG
 • Punësim falas në Gjermani, në të gjitha qytetet
Punësimet bëhen vetëm si infermiere (jo si përkujdesës/e – pastrues)
Punësimet bëhen me procedurë të plotë ( ANERKENNUNG) dhe licencë të lejuar pune (URKUNDE), të marura në Maqedoni para nisjes Tuaj në Gjermani. Kjo procedurë fillon me aplikimin tuaj dhe përfundon për 3-9 muaj.
 
Artigum MANAGEMENT kujdeset për:
 • Termin në ambasadë
 • Vizë
 • Marrëveshje pune
 • Sigurim i vendqëndrimit në Gjermani si dhe çdo gjë tjetër që është e nevojshme
Nëse punësoheni nga një agjencion të licencuar për punësim jashtë vendit, 
PUNËSIMI JUAJ DHE E GJITHË PROCEDUARA JANË PLOTËSISHT FALAS PA NDONJË TATIM OSE PAGESË.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде