Vrabotuvanje.com - Дистрибутер со Б и Ц категорија - Скопје - Драква
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дистрибутер со Б и Ц категорија

Скопје

Рок за пријавување:

 • Драква

 

Драква е приватна компанија која 30 години успешно опстојува на Македонскиот пазар. Компанијата се занимава со дистрибуција на репроматеријали и опрема за пекарство и слаткарство. За таа цел има потреба од проширување на тимот со:

 

​ДИСТРИБУТЕР СО Б И Ц КАТЕГОРИЈА
РЕОН СКОПЈЕ (НАС.ВОЛКОВО)

 
Потребни квалификации:
 • Минимум средна стручна подготовка
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност
 • Минимум поседување возачка дозвола Б и Ц – категорија 1 година
 • Искуство со управување на комбе – 1 година (лесно товарно возило од 800 до 2000кг)
Основни одговорности и задачи:
 • Доставување на пратки кај постоечки коминтенти (пекари, ресторани, сендвичари...)
 • Одоговорност,грижа кон моторно возло(лесно товарно возило до 800кг. и до 2000кг.)
 • Одговорен за навремена и точна достава на производите до крајната цел
 • Внимателна испорака на производите
 • Одговорен за протокот на документацијата
 • Уредно чување на возилото, грижа за техничката исправност на возилото
 • Се грижи за хигиенската исправност на возилото
 • Извршува сродни работи по налог на претпоставен раководител
Личен профил:
 • Комуникативност, организираност и одговорност  
 • Динамични лица, насочени кон остварување резултати     
 • Флексибилност за работа на терен
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа со дадени рокови и работа под притисок
 • Позитивен став и брзина во работењето
 • Одговорна, чесна и сериозна личност

 

*Работно време од 7-15ч
(Препорачуваме кандидатите да се од поблиските населби до Волково)

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават по е-маил кратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат и скорешна фотографија, најдоцна до 27.04.2019 год. преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде