Vrabotuvanje.com - Овластен сметководител - Скопје - ЕКОНОМСКО ПРАВЕН КОНСАЛТИНГ ФВ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Овластен сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕКОНОМСКО ПРАВЕН КОНСАЛТИНГ ФВ
 • Адреса: Ул. Костурски Херои 40/4/2,

Економско правен консалтинг ФВ успешно функционира веќе 28 години и е меѓу водечките од областа на економскиот и правниот консалтинг во Република Македонија. Издаваме редовни стручни изданија на кои клиентите годишно се претплаќаат, а воедно издаваме и стручни книги од областа на економијата и правото. Задоволството на клиентите е изразено преку нивниот растечки број од година в година, што бара отворање на нови работни места во нашиот стручен тим.

 
Економско правен консалтинг ФВ, во областа на сметководството и даноците, има потреба од следнава работна позиција:
 

двајца СТРУЧНи КОНСУЛТАНТи
 

Работни обврски: 

 • Пишување статии од областа на сметководството и даноците, 
 • Консултантски совети телефонски и електронски
 • Предавање и одговарање на прашања на посетителите на обуките и советувањата организирани од наша страна

Покрај општите услови за вработување предвидени во Законот за работни односи, потребно е кандидатите да ги исполнуваат следните услови: 

 • Завршено високо образование (Економски факултет)
 • Уверение за овластен сметководител
 • Одлично познавање на работа со компјутер (Microsoft office и internet)
 • Познавање на англиски јазик
 • Работно искуство најмалку 5 години во областа на сметководството и даноците
 • Афинитет за пишување и предавање
 

​Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил,
пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде