Vrabotuvanje.com - Програма за практикантска работа - Охрид - KOSTAL Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Програма за практикантска работа

Охрид

Рок за пријавување:

  • KOSTAL Group

НЕ ПРЕСТАНУВАЈ СО УЧЕЊЕ САМО ЗАТОА ШТО Е ЛЕТО. 
БИДИ ДЕЛ ОД СТУДЕНТСКАТА ПРОГРАМА НА КОСТАЛ
 
 
КОСТАЛ Македонија, Охрид со задоволство ја објавува својата програма за практикантска работа.
 
Ние поттикнуваме образовна средина која помага да се подготвиме да напредува во индустријата за производство на автомобилски компоненти. Нашата програма за менторство ги поврзува практикантите со искусни членови на тимот за да развие професионални вештини и да поставите цели во кариерата.
 
Бараме некој кој е проактивен, посветен и искрен. Ние сакаме нашите практиканти да ги споделат своите мислења, идеи и прашања за да создадат култура на повратни информации, образование и континуирано подобрување.
 
Кога ќе ни се придружите?
Ова е можност за летните одмори, почнувајќи од 1 јули 2019 година до 31 август 2019 (9 недели по ред). Студентите од Охридско-Струшкиот регион имаат можност да започнат на 17 јуни 2019 година до 31 август 2019 година (11 недели по ред)
 
Колку студенти можеме да прифатиме?
Ова лето ќе обезбедиме 10 програми за практична работа. Практичната работа ќе вклучува 8 работни часови дневно со пауза од 30 минути за ручек.
 
Што нудиме?
  • Платено сместување за време на програмата за практична работа. 
  • Превоз од Охрид / Струга до КОСТАЛ Македонија и обратно. 
  • Топол оброк во просториите на фабриката. 
  • Месечна компензација за практикантска работа од 150 евра во денарска противвредност. 
  • Врз основа на вашата работа како летен практикант, ќе има можност за стипендија за академската година 2019/2020. 
 
Кој може да аплицира?
Учениците од Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ), Факултетот за компјутерски науки и инженерство (ФИНКИ) и Машинскиот факултет можат да аплицираат.
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за  " ЛЕТНА ПРАКСА – ОДДЕЛ ИНЖЕНЕРИНГ" преку полето Брза Апликација
 
КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
 
Краен рок за пријавување: 05-ти Мај,2019
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде