Vrabotuvanje.com - Одржувач на машини и опрема - Кавадарци - Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Одржувач на машини и опрема

Кавадарци

Рок за пријавување:

 • Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци

Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци поради проширување на својот тим објавува оглас за вработување на:

ОДРЖУВАЧ НА МАШИНИ И ОПРЕМА​

Опис на работно место:
 • Детектирање на машински дефекти;
 • Учество во поправка на машините и опремата;
 • Регулирање и редовно одржување на машините и опремата;
 • Општо познавање, детектирање и поправка на електро дефекти на постојната машинска опрема;
 • Работи во согласност со процедурите за безбедност и заштита;
 • Активно учество и планирање при набавка и монтажа на нова опрема;
 • Извршува други работни задачи од областа на одржувањето;  
Квалификации:
 • Образование –  ССС/ВСС;
 • Пожелно претходно работно искуство во иста или слична дејност;
 • Познавање на работа со компјутер;
 • Возачка дозвола Б категорија.
Лични карактеристики:
 • Иницијатива, комуникативност, одговорност;
 • Чесност и лојалност;
 • Способност за работа во тим и во динамична средина;

 

Дополнителни информации:
Компанијата Слога Пром ДООЕЛ Кавадарци нуди одлични услови за работа, како и овозможување посета на обуки за професионална надоградба. 
Вашата биографија можете да ја доставите електронски преку полето Брза Апликација!
Тел.за контакт: 043/550-200.  

Напомена: 
Крајниот рок за аплицирање е најдоцна до 30.04.2019 година.
Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат повикани на интервју. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде