Vrabotuvanje.com - Проект менаџер во производна единица KE Elektronik - Кочани - АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Кочани
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Проект менаџер во производна единица KE Elektronik

Кочани

Рок за пријавување:

 • АМФЕНОЛ ТЕХНОЛОЏИ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Кочани
 • Адреса: Унгарска 9, 2300 Кочани

Amphenol Technology Macedonia  има потреба од 1 (едно) ново вработено лице за работно место:
 

ПРОЕКТ МЕНАЏЕР ВО ПРОИЗВОДНА ЕДИНИЦА KE ELEKTRONIK

 • Успешно проследување на проектите од самиот почеток па до крај – планирање, дизајнирање, извршување, надгледување, контролирање на текот на активностите во врска со одреден проект.

 

Одговорности и задачи:

 • Процесирање (обработка) на барањата од купувачите;
 • Пресметки поврзани со проекти;
 • Подготовка на понуди;
 • Поддршка на купувачите во врска со нивните барања;
 • Потпишување на физибилити студии;
 • Тестирање на издржаноста на стандаредите и спецификациите од купувачите;
 • Креирање и потпишување на SCR документи;
 • Разјаснување на специфичните барања од купувачите и нивно координирање со купувачите;

Потребни квалификации:

 • Образование : Предност е високо образование / Машински или Електро Инженер, Индустриски инженер,Инженер за производ
 • Работно искуство : Предност е работно искуство во автомобилска индустрија

Знаења и вештини :

 • добро познавање на англиски јазик – читање,пишување,комуникација
 • технички вештини
 • oсновно познавање на проект менаџмент и APQP
 • познавање од областа на електроника и работа во електронски систем за внес на податоци
 • Способности:
 • способност јасно да комуницира со вработените на сите нивоа 
 • добри презентациски вештини 
 • математика и ИТ вештини
 • разбирање на процесите во производство
 • познавање на стандардите за квалитет во производството
 • способност да донесува ефикасни одлуки под притисок 
 • способност за работа со крајни рокови 

 

Вашите апликации ги очекуваме најдоцна до 19.04.2019 година по електронски пат преку полето Брза Апликација.

Напомена:
Ќе бидат контактирани само лицата кои ќе влезат во потесен избор.
Апликациите без назнака за кое работно место се однесуваат нема да се земат во предвид.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде