Vrabotuvanje.com - Продажен асистент - Скопје - Скопје - B Watch
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продажен асистент - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • B Watch

B watch 1920 како најценет и добро познат бренд за продажба на часовници и накит во Македонија, има потреба од проширување на тимот во Skopje City Mall, на следната работна позиција:

ПРОДАЖен АСИСТЕНТ

 

Потребни ни се кандидати кои се подготвени да се докажат и научат неопходни вештини за започнување на својата кариера со искусен тим за продажба.

Краток опис на работните задачи и одговорности:

 • прием и изложување на роба согласно пропишани процедури
 • одржување на хигиена во продажниот салон
 • примена на стандардите за работа
 • грижа за имиџот на фирмата
 • ориентираност кон потреби на потрошувачи
 • градење и негување добри односи со потрошувачите
 • презентирање на нови производи и акции
 • примена на продажни вештини
 • евиденција на документи во малопродажба

Потребни квалификации:

 • најмалку 4 степен ССС
 • општо познавање на MC Office програмите и интернет
 • способност за работа под притисок
 • препознавање на потребите на клиентите
 • желба за понатамошно учење и развој
 • развиени комуникациски вештини и подготвеност за тимска работа
 • совесност, одговорност и самомотивираност
 • трпеливост
 • самоиницијатива
 • флексибилен/ способност за адаптација

Ние нудиме:

 • мотивирачка и пријателска средина каде што вредностите и резултатите се важни - можност за работа со искусен тим за продажба и уникатна шанса да се научи од експерти во оваа област.

Предност ќе имаат апликанти со работно искуство од било каков тип и комуникација со клиенти. Селекција на пријавените кандидати ќе се изврши од страна на тим експерти во просториите на b watch 1920.

Потребна документација:

 • CV не постаро од 6 месеци
 • пријавено образование во агенција за вработување

Ве покануваме доколку имате интереси и соодвествувате со опишаниот профил за
позицијата и ги исполнувате сите горенаведени точки испратете Ваша апликација со
професионална биографија најдоцна до 23.04.19 преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде