Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции - Скопје - ПЗУ Систина Нефроплус
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ Систина Нефроплус

ПЗУ Систина Нефроплус Кавадарци за потребите на своите подружници објавува
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ
За три работни места лоцирани во Скопје

1. Координатор на медицински сестри
за Дијализни центри во западен реон
2. Координатор на медицински сестри
за Дијализни центри во источен реон 
3. Возач
за територија на Скопје и дијализните центри низ Македонија
 
 
Опис на работни должности за позиција под број 1 и 2 
 • Усогласување на процедурите, протоколите и стандардите на работењето на медицинскиот и технички персонал во областа
 • Координирање и организација на работењето на медицинскиот и технички персонал
 • Следење и евалуација на работата на медицинскиот и технички персонал согласно протоколите, кодексот и стандардите за работа
 • Остварува теренска посета на дијализни центри, остварува комуникација со пациенти и решава тековни прашања во врска со работата и потребите на медицинскиот и технички персонал
 
Потребни услови:
 • Завршена Висока медицинска школа 
 • Најмалку седум (7) години работно искуство во област на дијализа
 • Одлично познавње на работа со компјутерски програми
 • Одлично познавање на англиски јазик
 
Потребни вештини и способности:
 • Комуникациски способности 
 • Презентациски вештини
 • Лојалност, доверливост 
 • Одговорност кон доверените задачи
 
Висината на минималната основна нето плата е 35 000 денари (во зависност од тоа колку кандидатот ги исполнува условите за работното место).
 
Опис на работни должности за позиција под број 3
 • Управување со возило во Скопје и дијализните центри низ Македонија
 
Потребни услови:
 • Возачка дозвола Б  категорија, поседување  на Ц  категорија ќе се смета за предност.
 
Висината на минималната основна нето плата ќе зависи од квалификациите и работното искуство на кандидатот.
 
Неделното работно време е 40 часа, од понеделник до петок, од 08:00 до 16:00 часот.
 
Работниот однос се заснова на определено време од 3 месеци со можност за продолжување на договорот.
 
Кандидатите кои ги исполнуваат наведените квалификации можат да аплицираат со испраќање кратка биографија (CV) на македонски јазик и мотивациско писмо, преку полето Брза Апликација најдоцна до 17.04.2019 година.
 
 
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.
Дискрецијата на сите апликанти е загарантирана.
 
Краен рок за пријавување: 17.04.2019 година
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде