Vrabotuvanje.com - Возач со Ц категорија - Скопје - ЗУР Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач со Ц категорија

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗУР Маркет

ГРАНДПРОМ-ЗУР ДООЕЛ ЗУР МАРКЕТ има потреба од

ВОЗАЧ со Ц категорија за превоз на роба за сопствени потреби

Потребни квалификации:
 • Средно образование;
 • 1 години работно искуство;
 • Здрава личност; силна и издржлива во работите;
 • Брзо учење и познавање на артиклите во Магацинот;
 • Возачка дозвола Ц-категорија.
 
Работни задачи: 
 • Утовар, превоз и дистрибуција на производите по дефинирани релации;
 • Водење грижа за техничката исправност на возилото, негова чистота и редовно одржување;
 • Водење грижа за исправноста на сигналните уреди, кочниците, работата на моторот и сé што е потребно за исправно вклучување во јавниот сообраќај;
 • Контролирање и водење евиденција за потрошувачката на гориво;
 • Водење на уреден патен налог со датумот, часот и местото на движење со возилото;
 • Водење грижа за исправноста на документите за возилото и стоката која се дистрибуира (сообраќајна дозвола, товарни листови, испратници и друга пропратна документација);
 • Водење евиденција при примопредавање на робата со одговорниот од маркетот;
 • Известување за дефекти на возилото кај својот претпоставен.
 
Ние нудиме:
 • Плата 20.000,00

Вашата биографија (CV) можете да го испратите на zurmarket@hotmail.com со назнака за вработување на возач

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде