Vrabotuvanje.com - MAC - Makeup Artist - Скопје - Orbico Group
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Orbico Group

Орбико е водечки дистрибутер за голем број на квалитетни, глобално познати брендови кои се движат од производи за нега и убавина, прехрамбени и непрехрамбени производи, технички и електрични апарати, лекови, играчки, текстил, цигари, моторни масла и многу други производи. Богатиот и разновиден спектар на брендови и производи бара висок степен на флексибилност, отвореноста на постојани промени, флексибилна организација и инвестирање во развој на луѓето и во брендовите.

 

MAC - Makeup Artist

 
 
Потребни квалификации и вештини:
 • Минимум средно образование
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Искуство со работа со козметика, шминка
 • Можност за работење во  средина со брзо темпо на работа
 • Одлична услуга на клиенти, комуникациски и организациски способности и целосна доверливост
 • Професионално однесување, флексибилност и позитивен однос спрема промени.

Одговорности и задачи:

 • Вие ја претставувате сликата, производите и културата на компанијата на нашите клиенти
 • Примарна одговорост е продажба и услуга на клиентите
 • Ефективни комуникациски вештини, и одлично и брзо аплицирате шминка, за да го постигнете посакуваниот изглед на клиентот 
 • Активно учествувате во настаните, тематските денови и лансирањето на новите производи
 • Активно учествувате во тренинг сесиите на M∙A∙C
 • Одржувате чиста и организирана работна средина, како и соодветно местење на робата на рафтовите, во залихите и др делови каде робата е изложена​

 

​Сите заинтересирани кандидати кои ги поседуваат горенаведените критериуми и квалификации да испратат Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде