Vrabotuvanje.com - Систем - администратор - Скопје - Swisslion
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Систем - администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • Swisslion

 
Трговско друштво за трговија, производство и услуги на големо и мало, ексклузивен застапник и дистрибутер на целата палета на производи под брендот Swisslion:
 
ПРЕХРАНБЕНА ИНДУСТРИЈА СВИССЛИОН ДОО УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕ
Има потреба од 1 (еден) извршител на работно место
 

Систем - администратор
 
 
ПРЕХРАНБЕНА ИНДУСТРИЈА СВИССЛИОН ДОО УВОЗ-ИЗВОЗ СКОПЈЕ има потреба од 1 (еден) извршител на работно место систем-администратор,  кој ќе работи со полно работно време од понеделник до петок, од 08 до 16 часот. 
 
 
Потребни квалификации и вештини:
 • Мин. ССС со соодветно работно искуство или ВСС (од областа на информатичките науки);
 • Претходно работно искуство од минимум 2 години во областа на одржување на компјутери, компјутерски мрежи, инсталација на софтвери и нивно одржување;
 • Возачка дозвола Б категорија (активен возач);
 • Напредно познавање на интернет сервиси и Windows office;
 • Пожелно искуство со подршка на  ERP софтвер;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Организациски и аналитички способности;
 • Способност за индивидуална и тимска работа и
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови.
Работни задачи:
 • Инсталација и одржување на компјутерски мрежи, компјутерска и канцелариска опрема;
 • Администрирање и одржување на системи за надгледување и мониторинг;
 • Обезбедување антивирусна заштита и backup алатки и процедури;
 • Одржување на Microsoft AD (администрација на корисници, полиси и привилегии);
 • Водење грижа за ИТ инфраструктурата на компанијата и
 • Комуникација со надворешни соработници, како и обезбедување техничка подршка на внатрешни корисници. 
 
 
Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација 
со задолжителна назнака на позицијата.
 
Напомена: 
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. 
Изборот ќе се изврши во рок од 30 дена од денот на завршување на огласот.
Траење на огласот и рок на пријавување 10 работни дена од објава на огласот.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде