Vrabotuvanje.com - Авио - Шалтер - Скопје - СИТИ ТРАВЕЛ ДОО Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • СИТИ ТРАВЕЛ ДОО Скопје
 • Адреса: Vasil Glavinov 16, 1000 Skopje
 • Телефон: 3212203, 3212204
 • Факс: 3120386
 • Веб страна: http://www.city.com.mk
 • Лице за контакт: Миодраг Ноциќ

Основана како приватна агенција во 1999 г., City Travel стана една од водечките туристички агенции во Македонија. Во моментов, одговараме на барањата и потребите на повеќе од 300 компании.
City Travel е членка на IATA и има дозвола издадена од македонските власти за организирање на туристички активности, со која се потврдува дека сме агенција специјализирана за авионски сообраќај. Ова членство ни овозможува да нудиме конкурентни цени на авио билетите како и да им обезбедиме на нашите клиенти систем на поддршка ширум светот.

City Travel е компанија која е посветена на професионалноста. Работејќи како партнери, ќе се залагаме да добиете висококвалитетно патување чија вредност ќе биде реална и оправдана.

City Travel има потреба од следната работна позиција:

АВИО-ШАЛТЕР

Потребни квалификации:

 • ИАТА сертификат за авио билети
 • Сертификати за резервациски систем АМАДЕУС
 • Работно искуство на продажба на авиобилети минимум 2 години
 • Одлично познавање на Англиски јазик (Диплома)
 • Пожелно Високо образование 

Личен профил:

 • Комуникативност
 • Професионален и љубезен однос кон клиентите
 • Способност за работа под притисок и брзо прилагодување кон новонастанати ситуации
 • Способност за индивидуална и тимска работа
 • Лојалност, иницијативност, темелност, енергичност и позитивен став
 • Трудољубивост, совесност и посветеност во работата
 • Флексибилност
 
Сите заинтересирани да испратат CV електронски преку полето Аплицирај
или лично во нашата агенција.

Потесниот круг на кадидати ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде