Vrabotuvanje.com - Отворени работни позиции - Италија - ESI (Employment Services International)
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Отворени работни позиции

Италија

Рок за пријавување:

 • ESI (Employment Services International)
 
За вработување кај наш реномиран клиент во Италија во потрага сме по: 
 
1. Aсистент во болница за стари лица, чување болни и хендикепирани лица-утринска помош, помош при извршување хигиена, оброци, постојана придружба (работа во смени)
2. Домашни негуватели  (работа во смени)
3. Лице за целокупна работа во куќа(Housekeeper): чистење на домот, готвење, грижа за деца, грижа за градината итн.
4. Бебиситерки
5. Придружувач на постари или хендикепирани лица
6. Медицинска сестра (грижа за здравјето на лицата и давање лекови ) 
7. Физиотерапевт и спроведувач на рехабилитациски процес на лицата
 
 
БАРАМЕ:
 • Соодветно образование за работната позиција за која аплицирате
 • Флексибилни лица кои би биле подготвени да работат во 3 смени
 • Сериозни, посветени и одговорни лица
 • Лојални лица кои би останале минумум 3 месеци на работа
 • Желба да научат нови вештини и нова професија - семеен асистент
 
НУДИМЕ:
 • Храна 
 • Сместување
 • Обезбедена обука за секоја позиција
 • Обезбеден бесплатен курс по италијански јазик
 • Лицата со работно искуство започнуваат веднаш
 • Лицата без работно искуство ќе се обучат за време на обуката
 • Договор на определено работно време од 3 месеци со можност за продолжување
 
Кандидати кои ги исполнуваат горенаведените квалификации треба да достават своја биографија и да наведат во електронската пошта за која позиција аплицираат. 
 
Апликацијата на која не е наведно работното место нема да се земе во предвид.
 
Селекцијата на кандидати се извршува по истекот на огласот. Доколку бидат доставени над 120 биографии, селекцијата се врши и до 120 денови.
 
Доколку не бидете одбрани за оваа позиција, Вашите биографии ги чуваме во нашата датабаза со можност за повикување на идни соодветни огласи.
 
Доколку не сакате Вашата биографија да биде сочувана, наведете ја таквата информација во Вашата електронска порака.
 
Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги преку полето Брза Апликација и наведете ја позицијата за која аплицирате.
 
ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде