Vrabotuvanje.com - Бренд Менаџер - Скопје - Мако Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бренд Менаџер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Мако Маркет
 
Бидете дел од Мако Маркет!
 
Вработуваме:
БРЕНД МЕНАЏЕР
 
 
Опис на работната позиција:
 • Организирање на целокупното работење и стратегија за развој на брендот;
 • Подготовка на план и стратегија за развој на брендот;
 • Обезбедување на сите аспекти на маркетинг активности, а со цел остварување на стратешките цели на компанијата;
 • Соработка со сите сектори во компанијата во врска со брендот;
 • Клучна улога при продажбата, следење на продажбата, зголемување на продажбата, лојалност кон брендот и учеството на пазарот;
 • Пронаоѓање на нови маркетинг можности, максимизирање на сите можности за раст и развој на брендот;
 • Креаирање на буџет за маркетинг, креирање на маркетинг стратегија и соработка со маркетинг тимот, како и спроведување на истата во регионот;
 • Присуство и претставување на брендот на меѓународни саеми и настани, менаџирање и мотивирање на тимот.
 
Услови и компетенции:
 • Основни услови: ВСС (пожелно економски);
 • Искуство како бренд менаџер во производствена индустрија или дистрибуција, искуство во комерција и особено маркетинг ќе се смета за предност;
 • Корпоративни вредности: интегритет, респект, ентузијазам/енергија, раст и извонредност, натпреварувачки дух, креативност, фокус на клиенти;
 • Општи компетенци: возачка дозвола Б категорија, одлично познавање на Microsoft Office, одлично познавање на англиски јазик.
 
Што нудиме?
 • Одлична работна атмосфера;
 • Можност за развој преку адекватни развојни планови и тренинг програми;
 • Унапредувања и комуникација со другите компании од групацијата.
 

За аплицирање на огласот испратете го Вашето CV преку полето Брза Апликација
Мако Маркет ДОО ул. Првомајска бб,1000 Скопје

Напомена: Сите пријави ќе бидат разгледани, но само кандидатите кои ги исполнуваат условите ќе бидат контактирани.

www.makomarket.com.mk​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде