Vrabotuvanje.com - Фармацевт/ Фармацевтски техничар - Скопје - Аптека Полин
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевт/ Фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Аптека Полин

Препознатливи по врвната услуга, активната промоција кон крајните купувачи, едукација на менаџерите и вработените во аптеката и производите со сопствен бренд, BETTY поставува нови стандарди на пазарот во Македонија и создава компаративна предност со која аптеките-членки на концептот се позиционираат како лидери во полето на услуги и иновации.

Аптека Полин, дел од Бетти Аптеки, има потреба од следнава работна позиција:

Фармацевт/ Фармацевтски техничар 
 


​Потребни квалификации:

 • ВСС – Дипломиран фармацевт; Фармацевтски техничар
 • Поседување на Лиценца за работа
 • Познавање на англиски јазик 
 • Работа со компјутери и одлично познавање на MS Office

Посакувани карактеристики:

 • Развиени комуникациски вештини
 • Стручност и елоквентост
 • Организирана и одговорна личност 
 • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе
 • Професионалионален и љубезен однос кон клиентите, развивање и одржување на добри односи
 • Позитивен став

Вашите резимеа можете да ги испратите преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде