Vrabotuvanje.com - Туристички работник (м/ж) - Скопје - Туристичка агенција ПЕТ.АЕРО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Туристички работник (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • Туристичка агенција ПЕТ.АЕРО ДОО
 • Адреса: Никола Вапцаров 12, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.pet.mk

 

Туристичка агенција ПЕТ АЕРО Скопје има потреба од:

Туристички работник
(2 позиции)

 

Потребни квалификации:

 • ВСС или ССС
 • Одлично познавање на MS Office package
 • Искуство во туристичка агенција, малопродажба и маркетинг агенции ќе се смета за предност
 • IATA/Amadeus сертификат ќе се смета за предност
 • Лиценца за водител и пратител на групи ќе се смета за предност
 • Одлично познавање на англиски јазик (други странски јазици ќе се сметаат за предност)

Опис на работното место:

 • Подготовка, продажба и реализација на туристички аранжмани
 • Резервација на индивидуални патувања
 • Резервација на авиобилети
 • Управување со социјални мрежи и дигитален маркетинг
 • Комуникација и коресподенција со надворешни соработници и добавувачи на услуги поврзани со дејноста

Професионални знаења и способности:

 • Способност за планирање, организација и реализација на туристички аранжмани
 • Одлични интерперсонални вештини и способност за воспоставување на мултикултурно работно опкружување
 • Одлични комуникациски (усни и писмени) и презентациски вештини
 • Конструктивен пристап кон работни процеси и стратегии
 • Проактивност, одговорност, систематичност и ориентираност кон остварување резултати
 • Позитивен ментален став
 • Способност за организирање задачи според приоритет, работа под притисок и кратки рокови

 

Вашата професионална биографија испратете ја преку полето Брза Апликација.

 

Дополнителни информации:

 • Само кандидатите кои ги исполнуваат интерните услови ќе бидат повикани на интервју
 • Сите пристигнати биографии ќе се третираат со максимална доверливост

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде